Biserica ortodoxa romaneasca Sfântul Pantelimon Saint- Eustache Biserica Montreal

Biserica Sfântul Pantelimon din Saint-Eustache este o Biserica ortodoxa romaneasca din regiunea metropolitana Montreal

OVERVIEW

This domain bisericamontreal.org currently has a traffic ranking of zero (the lower the superior). We have scanned nine pages within the domain bisericamontreal.org and found one website referring to bisericamontreal.org. We were able to observe two contacts and locations for bisericamontreal.org to help you communicate with them. We were able to observe one public communication accounts acquired by bisericamontreal.org. This domain bisericamontreal.org has been on the internet for six hundred and sixty weeks, twenty-six days, fourteen hours, and nine minutes.
Locations
Online Since
Nov 2011

BISERICAMONTREAL.ORG RANKINGS

This domain bisericamontreal.org has seen diverging quantities of traffic for the duration of the year.
Traffic for bisericamontreal.org

Traffic ranking (by month) for bisericamontreal.org

Traffic ranking by day of the week for bisericamontreal.org

BISERICAMONTREAL.ORG HISTORY

This domain bisericamontreal.org was started on on November 11, 2011. It is now six hundred and sixty weeks, twenty-six days, fourteen hours, and nine minutes old.
REGISTERED
November

SITE PERIOD

YEARS
MONTHS
DAYS

Asociaţia Română din Canada

Val-David - Atractii culturale, sportive, turistice. Adunarea Generala si alegeri ARC - 22 aprilie 2018. Pregătirea Câmpului Românesc Val-David pentru iarnă - 14 octombrie 2017. Asociația Română din Canada vă invită să participați la activitățile de pregătire a Câmpului Românesc pentru perioada de iarnă. Sunt bineveniți cât mai mulți benevoli! Picnic la Val-David - Ziua Recoltei - 9 septembrie 2017.

WHAT DOES BISERICAMONTREAL.ORG LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of bisericamontreal.org Mobile Screenshot of bisericamontreal.org Tablet Screenshot of bisericamontreal.org

Catalin Bursuc

305-7070 Avenue de l'Alsace

Anjou, Quebec, H1J 2K6

CA

Catalin Bursuc

6900, Boulevard des Roseraies, # 204

Anjou, Quebec, H1M 3B8

CA

BISERICAMONTREAL.ORG HOST

We observed that a lone page on bisericamontreal.org took four thousand six hundred and eighty-eight milliseconds to load. Our crawlers could not observe a SSL certificate, so in conclusion our crawlers consider bisericamontreal.org not secure.
68.168.118.18

NAME SERVERS

ns1.caromtexdns.com
ns2.caromtexdns.com

I observed that this domain is operating the Apache operating system.

PAGE TITLE

DESCRIPTION

CONTENT

This domain bisericamontreal.org states the following, "Joia Mare, 13 aprilie, ora 19." We observed that the webpage said " In mod exceptional vom celebra Joia Mare la catedrala catolica." It also stated " Léglise de Saint-Eustache, 123 Rue Saint-Louis, Saint-Eustache, QC J7R 1X9. Si Sf Liturghie din Ziua de Pasti. Le vom celebra la biserica noastra . 367 Rue Godard, Saint-Eustache, QC J7P 3V2. Vinerea Mare, 14 aprilie, ora 19. Sambata Mare, 15 aprilie, ora 24."

SEEK OTHER DOMAINS

First Romanian Baptist Church

Serviciul din această seară este anulat februarie 1. Programul de sarbatori la FRBCT.

Biserica Crestin-Ortodoxa din Obirsia Closani

Despre Biserica din Obîrșia Cloșani. Asadar, notiunea de botez se leaga de cea de apa.

Biserica Ortodoxa Romana din comuna Rogova

Biserica Ortodoxa Romana din comuna Rogova. Biserica Ortodoxa Romana din Comuna Rogova face parte Parohia Rogova I si are Hramul Inaltarea Domnului. Biserica Ortodoxa Romana din Comuna Rogova face parte din Protopopiatul Vinju Mare,Episcopia Severinului si Strehaiei. Joi, 8 ianuarie 2009. Biserica Ortodoxa Romana din comuna Rogova. Linkuri de întoarcere către această postare. Sâmbătă, 3 ianuarie 2009. Linkuri de întoarcere către această postare.

Biserica Ortodoxă Română din Sânnicolau Mare

Biserica Ortodoxă Română din Sânnicolau Mare. Biserica Ortodoxă Română din Sânnicolau Mare. Biserica Ortodoxa Romana din Sannicolau Mare. Linkuri de întoarcere către această postare. Biserica Ortodoxă Română din Sânnicolau Mare. Biserica Ortodoxa Romana din Sannicolau Mare. Linkuri de întoarcere către această postare. Biserica Ortodoxă Română din Sânnicolau Mare. Biserica Ortodoxa Romana din Sannicolau Mare. Linkuri de întoarcere către această postare.

Comunitatea Creştină Ortodoxă Sfântul şi Dreptul IOAN de Kronştadt şi Sfântul Mucenic VICTOR

HRISTOS ÎN MIJLOCUL NOSTRU! ESTE ŞI VA FI! Binecuvântează Doamne poporul Tău! File din istoricul bisericii Sf. Ioan cel Nou de la Suceava. Biserica din satul Grinăuţi - Moldova. Din Istoria Bisericii Ortodoxe din Basarabia. Sâmbătă, 6 mai 2017.